Подписаться:

Новые проекты Z500

3810

Рецепти консервування, розділ II: перериваємо будівництво на етапі готової коробки будинку

Якщо до початку зими ви встигли повністю звести коробку вашого будинку з кам'яних матеріалів, таких як цегла, пінобетон, керамічні блоки, газоблок і карушечник, ми радимо вам забезпечити збереження вашого об'єкта в зимовий період. (Чому це потрібно, читайте в першій нашій статті, присвяченій консервації будівництва: РЕЦЕПТИ КОНСЕРВУВАННЯ, РОЗДІЛ I: КОНСЕРВАЦІЯ БУДІВНИЦТВА НА ЕТАПІ ГОТОВОГО ФУНДАМЕНТУ http://z500.com.ua/rezepty-konservirovaniya-i-konservaciya-stroitelst.html).У даній статті ми розкриємо особливості консервації на зиму незавершеного кам'яного будинку без перекриттів, з перекриттями, з перекриттями і встановленою кроквяної системою.


Переривання будівництва на етапі готовності першого поверху, але не укладених перекриттів відрізняється своїми особливостями. Професіонали будівельної галузі вважають цей період будівництва не сприятливим для зупинки його на зиму. 

Бажано, щоб на стінах першого поверху були повністю покладені перекриття, на які розрахований проект будинку з цегли. Особливу увагу потрібно приділити виконанню армуючого поясу по верху стін. Якщо холода настануть, коли він ще не викладений, то волога від дощу і танення снігу проникне в пори блоків або цегли, приводячи матеріал до руйнування і появі по весні висолів на його поверхні. При багатошаровій конструкції стін, де між зовнішньою і внутрішньою поверхнею покладений утеплювач, він буде вбирати в себе вологу, яка при замерзанні розширюється, повністю зруйнувавши цілісність матеріалу, приводячи утеплювач в непридатність. Все це може статися в тому випадку, якщо опорні поверхні стін не вкриті ізоляцією.

Консервація будівництва на етапі готовності першого поверху вимагає серйозних заходів, але не забезпечує стовідсотковий захист від перезволоження стін і їх розтріскування. 

Якщо все-таки необхідно зупинити роботи саме на цій стадії, то слід прийняти наступний комплекс заходів:

 • Верх стін покрити гідроізоляційної пе-плівкою, зігнувши її в обидві сторони і прибивши до стіни рейками або пригрузити зверху цеглою. Так само вчинити з підвіконнями.
 • Верх стін покритий гідроізоляційної пе-плівкою
 • Вільно стоять стіни, побудовані вище рівня перекриття, потрібно розкріпити з допомогою розпірок або підкосів. Робиться це за умови, що висота перевищує 3,1; 5,6; і 6,5 м при відповідній товщині 38, 51 і 64 див.
розпірорки або підкоси на схемі малюнку
 • Захист ґрунту від здуття і промерзання забезпечують, вкриваючи підлоги всередині будинку матами з соломи, а зверху - гідроізоляційною плівкою, притискаючи її піском або ґрунтів до стін, піднімаючи матеріал на 20 - 30 див.
 • Якщо дозволяють фінанси, то слід здійснити тимчасове перекриття поверху за допомогою обрешітки, покривши її зверху рулонною гідроізоляцією і притиснувши її цеглою.
тимчасове перекриття
 • Зовнішню поверхню стін вкривати не потрібно.
 • Отвори для вікон і дверей закривають поліетиленовою плівкою, дошками, руберойдом або листами металу.
Зовнішня поверхня стін будинку
 • Відводять воду від танення опадів від конструкцій будинку за допомогою організації ухилів рельєфу і створенням системи стоків на ділянці. Докладно про це було написано в статті: РЕЦЕПТИ КОНСЕРВУВАННЯ, РОЗДІЛ I: КОНСЕРВАЦІЯ БУДІВНИЦТВА НА ЕТАПІ ГОТОВОГО ФУНДАМЕНТУ http://z500.com.ua/rezepty-konservirovaniya-i-konservaciya-stroitelst.html.

Переривання будівництва на етапі першого поверху з перекриттям


Ця стадія більш
сприятлива для зупинки на зиму процесу будівництва.

Для цього виконують такі заходи:

 • Перекриття вкрити шаром гідроізоляції, стики проклеїти будівельним скотчем, а зверху покласти цеглу, для захисту ізоляції від поривів вітру. Плівку, що звисає на стіни будинку, притиснути до них рейками і прибити.
 • Прорізи дверей і вікон перекривають руберойдом, дошками, поліетиленовою плівкою або листами металу.
 • Обов'язково спорудити вимощення, що захищає фундамент від дощу і вологи від танення снігу, які стікають з перекриття.
 • Зайву вологу від конструкцій будинку відводять системами канав або з допомогою ухилів ділянки будівництва.

Призупинення будівництва на етапі готової коробки будинку і кроквяної системи, але не покритий покрівельним матеріалом даху

НЕ ПОКРИТИЙ ПОКРІВЕЛЬНИй МАТЕРІАЛ ДАХУ
Ця стадія відрізняється готовністю стін, перекриттів, внутрішньої сходи, фронтонів і системи крокв, які містить проект котеджу з піноблоків.

Консервація в цьому випадку буде складатися з:


 • Захисту внутрішніх приміщень від опадів шляхом створення тимчасового даху полегшеного типу. Обрешітка набивається на крокви, а на неї монтується гідроізоляція у вигляді підпокрівельної мембрани, руберойду або армованої поліетиленової плівки. Закріплюється вона дерев'яними рейками
Захисту внутрішніх приміщень від опадів шляхом створення тимчасового даху полегшеного типу
 • Прорізи зашивають щитами або іншими матеріалами.
 • Якщо фронтони ще не влаштовані, то місця їх розташування закривають дошками або фанерою для того, щоб забезпечити цілісність гідроізоляції і захист приміщень від опадів.
 • Завершують консервацію пристроєм вимощення і організацією відводу води від будівлі. 


Сподіваємося, наші поради будуть корисними для вас!


P.s. Висловлюємо подяку ресурсу http://www.builderclub.com/ за надані зображення.


Поделиться с друзьями:   

Прокомментировать статью

Пользователь
Вход/быстрая регистрация
Избранное ( 0 ) Сравнение ( 0 )