Подписаться:

Новые проекты Z500

2834

РЕЦЕПТИ КОНСЕРВАЦІЇ, РОЗДІЛ III: ПЕРЕРИВАННЯ БУДІВНИЦТВА НА ЕТАПІ ГОТОВОЇ ДЕРЕВ'ЯНОЇ КОРОБКИ БУДИНКУ

Консервація будівництва на етапі збудованої дерев'яної коробки будинків з бруса і укладених міжповерхових і горищних перекриттів

Дерев'яний будинок - це саме той випадок, в якому фахівці радять зупиняти будівництво в зиму навмисно. Обумовлено це технологією дерев'яного будівництва, згідно з якою матеріал взимку проходить усадку і сушку природнім чином. Категорично не рекомендується запускати опалення в першу зиму. Різниця температур біля зовнішньої і внутрішньої поверхонь бруса призведе до його деформації і як наслідок - руйнування або випадання віконних конструкцій. 
дерев'яна коробка будинку з бруса
У першу зиму варто залишити прорізи без дверей і вікон, а на другу закрити їх дошками або плівкою. 
За технологією також слід повністю завершити укладання покрівлі до початку консервації. Призупинення будівництва на етапі даху недобудованої вимагає прийняття наступних заходів:
 • Організувати тимчасову покрівлю. При відсутніх міжповерхових перекриттях слід змонтувати дощаті ґрати, що буде спиратися на стіни, покривши її зверху рулонною гідроізоляцією. Якщо перекриття готові, організувуюють систему крокв, набивають на неї обрешітку і покривають гідроізоляцією, закріплюючи зовні рейками.
тимчасова покрівля
 • Слід встановити тимчасові вхідні двері або закрити отвір фанерою, залишивши щілини для провітрювання.
 • Дерево слід обробити спеціальним складом - антисептиком для захисту бруса від паразитів і процесів гниття. Це стосується матеріалу, не обробленого перед початком будівництва.
 • Всі шви і стики між брусом законопачуються клоччям для кращого захисту від впливу атмосферних опадів.
 • Здійснюють відведення стічних вод з ділянки будівництва за допомогою канав або плануванням території. Читайте про це у статті 
 • РЕЦЕПТИ КОНСЕРВУВАННЯ, РОЗДІЛ I: КОНСЕРВАЦІЯ БУДІВНИЦТВА НА ЕТАПІ ГОТОВОГО ФУНДАМЕНТУ http://z500.com.ua/rezepty-konservirovaniya-i-konservaciya-stroitelst.html.

Переривання будівництва на етапі готовності зовнішніх стін і кроквяної системи, не покритій покрівельним матеріалом

На цій стадії:
 • Монтують тимчасове покрівельне покриття, набиваючи решетування поверх каркаса і укладаючи гідроізоляцію. Руберойд чи пе-плівку закріплюють рейками зовні.
 • Всі стики між брусом на зиму закладають клоччям.
 • При відсутності антисептичної обробки дерева на етапі підготовки матеріалів до початку будівництва це роблять для захисту деревини від гниття і паразитів.
 • За бажанням дверні та віконні прорізи зашивають дошками, залишаючи щілини для провітрювання, або залишають їх відкритими.
 • Споруджують вимощення.
 • Відводять Стоки від будинку створивши систему канав і грамотно плануючи рельєф поверхні землі.

Як консервувати недобудовані каркасні або панельні будинки на зиму?

Проекти каркасних будинків розраховуються згідно з технологією, за якою можна звести будинок за кілька тижнів. Не рекомендується залишати стіни, не покриті перекриттями або покрівлею, на зиму, щоб уникнути пошкодження в багатошаровій конструкції матеріалу стін під впливом опадів. Намокаючи, конструкція збільшує вагу, створивши розпірне напруження, яке завалить конструкцію або перекосить її до весни. Проектування каркасних будинків направлено на запобігання цих ситуацій,передбачаючи застосування надійної гідроізоляції конструкцій.
Методика призупинення будівництва будинку на етапі готового нульового циклу
Методика призупинення будівництва будинку на етапі готового нульового циклу аналогічно розглянутій раніше, тому докладно поговоримо про другий сприятливий для консервації етап будівництва.
Підготовка до зими незавершеного каркасного будинку на етапі влаштування покрівлі
незавершеного каркасного будинку на етапі влаштування покрівлі
Дах не дороблений: не покладений фінішний покрівельний матеріал при готових кроквах та обрешітці. Каркасний будинок на такій стадії будівництва консервують наступним чином:
 • Обрешітку покривають рулонною гідроізоляцією (руберойдом або пе-плівкою), закріплюючи зовні за допомогою рейок.
 • Дверні та віконні прорізи, які врахував проект каркасного котеджу, закривають з допомогою захисного матеріалу: щитами з металу або дерева, пе-плівкою, руберойдом. При використанні кожного матеріалу залишають зазори для інфільтрації.
 • Передбачають вимощення.
 • Готують майданчик будівництва для відведення стоків шляхом планування або пристрою канавок.
Тільки по завершенні всіх цих заходів ви можете бути спокійні: ваш будинок не зіпсується від дощів,снігу і морозу, навесні можна буде легко продовжувати будівництво.
Окремі зображення люб'язно надав інтернет ресурс http://www.builderclub.com/.

Поделиться с друзьями:   

Прокомментировать статью

Пользователь
Вход/быстрая регистрация
Избранное ( 0 ) Сравнение ( 0 )